kaganiec na żołądek

Przybliżenie metod chirurgicznego leczenia otyłości postanowiłam rozpocząć od opaski żołądkowej. Spokojnie, nie bójcie się, że będą tu dłuuugaśne opisy. Nie ;-) Tylko w skrócie co i jak.

Jak wygląda opaska żołądkowa - widać na zdjęciu poniżej. Jest wykonana z silikonu i umieszczana dookoła górnej części żołądka, po czym wypełniona solą fizjologiczną. Po jej założeniu żołądek jest podzielony na dwie części; z górnej powstaje niewielki zbiornik, dzięki któremu jest możliwe spożycie niewielkich posiłków. Opaska kontroluje wielkość ujścia i szybkość przepływu treści z górnej do dolnej części żołądka. Podczas operacji opaska zostaje połączona z portem, który umieszczany jest tuż pod skórą. Dzięki niemu chirurg jest w stanie w trakcie kontroli pooperacyjnej zmienić wielkość ujścia poprzez dodanie lub odjęcie odpowiedniej ilości soli fizjologicznej. Ta regulacja pomaga w kontroli utraty wagi. Dzięki portowi, chirurg jest w stanie w trakcie kontroli pooperacyjnej zmienić wielkość ujścia poprzez dodanie lub odjęcie odpowiedniej ilości soli fizjologicznej. Taka możliwość regulacji pomaga w kontroli utraty wagi.


Po założeniu na żołądek wygląda to tak:


Przekopując dzisiaj trochę internet znalazłam blogi dotyczące życia z opaską żołądkową:
http://wopasce.blogspot.com/
http://gastric-band.pl/
http://opaska-i-ja.blogspot.com/
http://lapband.blog.pl/
http://anonim2711.blox.pl/html
http://wielka.blox.pl/html
http://grubelek.blox.pl/html
http://melancholiaa.blox.pl/html

Przyznam się, że nie czytałam ich i dopiero może wieczorem trochę czasu im poświęcę.

Informacje na temat opaski zaczerpnęłam ze strony opaskazoladkowa.pl, na którą zapraszam, co by się więcej dowiedzieć odnośnie tej metody zwalczania otyłości.

Pozdrawiam,
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

moja walka o lepsze jutro © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka